Aktivity v okolí

1.1. Turistika

Vysoké Tatry sú vhodné pre každého turistu, či už pre rodiny s deťmi, ktoré ich využijú na prechádzky, alebo pre aktívnych turistov až po náročných turistov zdolávajúcich tatranské štíty. Tatranská Lomnica je významné turistické stredisko, miesto začiatku prechádzok ale aj vysokohorských túr vo Vysokých Tatrách. Z Tatranskej Lomnice vedie niekoľko turistických chodníkov, či už k vysokohorským chatám, tatranským plesám alebo tatranským štítom.

Viac sa o možnostiach horskej turistiky dozviete na stránke regiontatry.sk, kde nájdete rôzne typy na výlety, mapy a popisy trás.

1.2. Lyžiarske strediská

Priamo v Tatranskej Lomnici sa nachádza jedno z najznámejších a najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku vôbec. Stredisko je od Vily Bellis vzdialené len 400 metrov. V lyžiarskom stredisku sa nachádza najznámejšia a najstrmšia zjazdovka
z Lomnického sedla. Lyžiarske stredisko disponuje najmodernejšími lanovkami, technikou na zasnežovanie, ale nachádzajú sa tu aj príjemné reštaurácie či dokonca babysitting pre najmenších priamo na Skalnatom plese. Viac informácií, cenník, informácie o aktuálnom počasí a prevádzkovej dobe nájdete na stránke lyžiarskeho strediska.
Ďalšie známe tatranské stredisko sa nachádza na Štrbskom Plese, kde okrem zjazdových tratí majú návštevníci možnosť bežeckých tratí, prechádzok okolo Štrbského plesa.
Viac o stredisku Štrbské pleso.

Medzi veľmi známe zimné rovnako aj letné strediská patrí Bachledová dolina, ktorá v zime uspokojí nielen začiatočníkov, ale aj náročnejších lyžiarov. V stredisku sú vybudované aj trate pre bežecké lyžovanie.
Informácie, či už o zimných podmienkach, aktivitách a rôznych podujatiach nájdete na stránke bachledka.sk.

1.3. Aqua parky

Najbližší aqua park sa nachádza v Poprade – ide o AquaCity Poprad, ktorý vďaka využívaniu termálnych prameňov ponúka celoročnú prevádzku vonkajších bazénov.  Relax a oddych tu nájdu všetky vekové kategórie, k dispozícii majú 13 bazénov, tobogány, wellness, masáže.
Viac o Aquacity Poprad, o ponúkaných akciách, otváracích hodinách na aquacity.sk.

Známy je aj termálny park Vrbov, ktorý je vzdialený od Tatranskej Lomnice približne 20km. Svojim návštevníkom ponúka 10 bazénov, v ktorých je termálna minerálna voda, ktorá má výborné liečivé účinky. Park je otvorený celoročne.
Bližšie informácie získate na stránke termalnekupalisko.com.

1.4. Ostatné aktivity v Tatranskej Lomnici

Priamo v Tatranskej Lomnici sa nachádza:

Viac informácii o zážitkoch, aktivitách získate na stránke regiontatry.sk